kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik ile Donuk Pasta Dilimleme- San Sebastian

Sonikel Ultrasonik, gıda sektöründe ultrasonik kesim uygulamaları için makina ve otomasyon çözümleri sunmaktadır. Pasta dilimleme işlemini ultrasonik bıçak kullanarak yapan makineler üretmektedir. Donuk pasta dilimleme, özellikle pastacılık sektöründe ustalık isteyen ve zaman alan bir üretim sürecidir. Bu süreci kısaltmak ve daha az personel ile daha çok pasta kesebilmek için Ultrasonik Pasta Dilimleme makineleri tercih edilmektedir. Bununla birlikte sadece üretim verimi arttırmakla kalmayıp aynı zamanda kesim kalitesini ve tüm dilimlerin her zaman aynı ölçülerde olmasını sağlamaktadır. -12 Derecedeki donuk pastaların dilimlemesini, Sonikel Ultrasonik Dilimleme Makineleri oldukça verimli bir şekilde yapmaktadır.

Ultrasonik kesim, giyotin ile yapılan geleneksel kesime göre birçok avantaja sahiptir. Ezmeden, kırıntı bırakmadan ve özellikle fındık, fıstık, ceviz gibi sert malzemelerin olduğu uygulamalarda çok başarılıdır. Ultrasonik kesim bıçaklarını Sonikel titanyum olarak tasarlayıp üretmektedir. Sandviçler özellikle market ve benzin istasyonlarında hızlı tüketim gıda maddeleri arasında sıkça tercih edilmektelerdir. Soğuk sandviçlerin içinde bulunan pişirilmiş tavuk, ketçap ve mayonez gibi kesilmesi zor ve bulaşan malzemelerin geleneksel giyotin bıçakla kesilmesi üretimi zorlaştırmaktadır. Çünkü bıçağa bulaşan ürünler giyotin bıçak üzerinde zamanla kurumaktadır. Oysa Ultrasonik bıçak titreyerek kesim yaptığından bu şekilde bir kuruma olmamaktadır. Ayrıca konveyör bant üzerinde kesim yapılınca da kesim süresi kısalmaktadır.

Ultrasonik kesim, günümüzde gıda uygulamalarında sıkça tercih edilmiştir. Özellikle, kesim esnasında yapışma eğilimi gösteren helva, pasta gibi ürünlerde ultrasonik kesim kullanımı kaçınılmaz hale gelmektedir. Sonikel Ultrasonik, proje bazlı olarak gelen numuneler üzerinde deneme kesimleri yapmakta ve sonuçları müşterileriyle birebir paylaşmaktadır. Böylece son kullanıcı, ultrasonik teknolojiye yatırım yapması durumunda nasıl bir kesim elde edeceğini görmektedir. Ultrasonik kesim esnasında, ultrasonik horn adı verilen bıçakta yapışma olması durumunda, bir su tankı içine titanyum horn batırılarak çıkartılıp basınçlı hava ile temizlenmektedir. Bu sürecin kontrolü, ultrasonik otomasyon yazılımı ve donanımı tarafından kontrol edilmektedir.