kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Otomatik Yuvarlak Pasta Kesme Makinesi

Yuvarlak pasta kesimi pastacılık sektöründe, oldukça hızlı çözülmesi gereken bir prosestir. Hızlı kesimin aynı zamanda pürüzsüz de olması gerekmektedir. İşte bu noktada pastacılık sektörü, otomatik ultrasonik dilimleme makinesi tercih etmektedir. Günde  10.000 dilim pasta kesimini hedefleyen firmalar için ideal bir çözümdür.

Sonikel Ultrasonik, gıda sektöründe ultrasonik kesim uygulamaları için makina ve otomasyon çözümleri sunmaktadır. Pasta dilimleme işlemini ultrasonik bıçak kullanarak yapan makineler üretmektedir. Donuk pasta dilimleme, özellikle pastacılık sektöründe ustalık isteyen ve zaman alan bir üretim sürecidir. Bu süreci kısaltmak ve daha az personel ile daha çok pasta kesebilmek için Ultrasonik Pasta Dilimleme makineleri tercih edilmektedir. Bununla birlikte sadece üretim verimi arttırmakla kalmayıp aynı zamanda kesim kalitesini ve tüm dilimlerin her zaman aynı ölçülerde olmasını sağlamaktadır. -12 Derecedeki donuk pastaların dilimlemesini, Sonikel Ultrasonik Dilimleme Makineleri oldukça verimli bir şekilde yapmaktadır.

Ultrasonik kesim, giyotin ile yapılan geleneksel kesime göre birçok avantaja sahiptir. Ezmeden, kırıntı bırakmadan ve özellikle fındık, fıstık, ceviz gibi sert malzemelerin olduğu uygulamalarda çok başarılıdır. Ultrasonik kesim bıçaklarını Sonikel titanyum olarak tasarlayıp üretmektedir.

Ultrasonik kesim, günümüzde gıda uygulamalarında sıkça tercih edilmiştir. Özellikle, kesim esnasında yapışma eğilimi gösteren helva, pasta gibi ürünlerde ultrasonik kesim kullanımı kaçınılmaz hale gelmektedir. Sonikel Ultrasonik, proje bazlı olarak gelen numuneler üzerinde deneme kesimleri yapmakta ve sonuçları müşterileriyle birebir paylaşmaktadır. Böylece son kullanıcı, ultrasonik teknolojiye yatırım yapması durumunda nasıl bir kesim elde edeceğini görmektedir. Ultrasonik kesim esnasında, ultrasonik horn adı verilen bıçakta yapışma olması durumunda, bir su tankı içine titanyum horn batırılarak çıkartılıp basınçlı hava ile temizlenmektedir. Bu sürecin kontrolü, ultrasonik otomasyon yazılımı ve donanımı tarafından kontrol edilmektedir.

Sonikel Ultrasonik, kesim projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.